Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie


 
XXI Niedziela Zwykła
24.08.2014 r.

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.


 
  1. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.45
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:  we wtorek Uroczystość NMP Częstochowskiej, w środę wspom. św. Moniki, w czwartek wspom. św. Augustyna, bpa i dK, a w piątek wspom.  Męczeństwa  św. Jana Chrzciciela.
  3. Muzeum Miejskie w Rudzie Śląskiej i Stowarzyszenie Na Rzecz Zabytków „Pro Fortalicium”  zachęcają do udziału w wycieczce autokarowej pt.” Obszar Warowny Śląsk”. Zapisy, trwające do 25 sierpnia i szczegółowe informacje udzielane będą pod numerem telefonu: 32 248 44 57, bądź pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  4. 30 sierpnia o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się Msza św. w int. mieszkańców Rudy Śl., szczególnie z prośbą o dar trzeźwości . Podczas tej Mszy św. zostaną ofiarowane Bogu osoby mające problem z alkoholem i innymi nałogami. Obok figury Serca Pana Jezusa wraz z księgą trzeźwości stoi koszyk, do którego można wrzucać tego typu intencje modlitewne, zostaną one zebrane 29 sierpnia, a później odczytane na Mszy św. 30 sierpnia.
  5. Rozpoczyna się powoli nowy rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież do odnowy życia sakramentalnego, Spowiedź św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest nowy nr Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej gazetki parafialnej „Któż jak Bóg”.
Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

3 rok

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel