Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie


 
XXV Niedziela Zwykła
21.09.2014 r.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WT UŚ.


 
 1. Zapraszamy na Nieszpory o godz.15.45.
 2. Od piątku rozpoczęliśmy Nowennę ku czci św. Michała Archanioła, którą odmawiać będziemy na każdej Mszy św. rano i wieczorem.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy doroczny ODPUST KU CZCI ŚW. PATRONA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA.
  SUMA OPUSTOWA w int. Parafian odprawiona będzie o godz. 12.00, kaznodzieją odpustowym będzie ks. dr Adam Wodarczyk – Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie.    
  NIESZPORY ODPUSTOWE o godz. 15.30. W związku z przygotowaniem do uroczystości odpustowej zapraszamy wszystkich parafian do spowiedzi. Okazja rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św.
  W ramach przygotowania do odpustu prosimy o porządkowanie grobów, zwłaszcza na starym cmentarzu przy ul. Orzegowskiej, na którym 29 września (poniedziałek) o godz.16.00 odbędzie się Msza św. (oczywiście przy sprzyjającej pogodzie).
 4. Jeśli marzysz o karierze aktorskiej i lubisz tańczyć przyjdź na casting do CIS-u, który odbędzie się 22 września (poniedziałek) o godz. 17.00. Zaproszenie skierowane jest do dzieci i młodzieży. Więcej informacji na plakacie.
 5. W najbliższy czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 kolejna grupa chłopców zostanie włączona do grona ministrantów. Przy tej okazji zachęcamy do wspólnej modlitwy w int. całej naszej służby liturgicznej.
 6. Zapraszamy 26 września o godz. 19.15  na przygotowany przez naszą młodzież spektakl ewangelizacyjny pt. „Chata” (na motywach powieści Paul’a Younga). Nauka przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się na probostwie ok.18.45.
 7. W Rudzie Śląskiej, w parafii p.w. św. Piusa X rozpoczyna swą działalność Ośrodek Duszpasterstwa Niesłyszących. Msze święte dla nich będą się odbywać w każdą trzecią niedzielę miesiąca, począwszy od tej niedzieli, o godzinie 11:00 w dolnym kościele. Prosimy o przekazanie informacji osobom niesłyszącym.
 8. Przypominamy, że 4 października (sobota) w godz.10.00-14.00 w naszej parafii odbędą się Nauki Przedmałżeńskie. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojego udziału w kancelarii parafialnej osobiście, a nie drogą telefoniczną.
 9. Dnia 11 października 2014 roku o godzinie 7.30 wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Krakowa Łagiewnik na inaugurację obchodów jubileuszu 500-lecia urodzin Św. Teresy od Jezusa . Patronat honorowy nad obchodami Roku Terezjańskiego objął ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, który odprawi Mszę Św. w Bazylice Miłosierdzia Bożego o godz.10.00  Zapisy w kancelarii parafialnej  w godzinach urzędowania. Koszt wyjazdu 35 zł płatne przy zapisie.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest nowy nr Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej gazetki parafialnej „Któż jak Bóg”.
Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

3 rok

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel