Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie


 

XXIX Niedziela Zwykła
19.10.2014r.

 


Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Misje.  1. Dziękujemy za Waszą ofiarność. Przed tygodniem kolekta specjalna wyniosła 5350 zł zatem naprawa dachu na domu katechetycznym jest już zapłacona. Na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy kwotę 2180 zł. Oaza i Dzieci Maryi bardzo dziękują za zakup papieskich kremówek oraz za przekazane ofiary.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 15.30 (!). W ramach nabożeństwa odbędzie się koncert  jubileuszowy chórku „Róże Św. Elżbiety”
  3. Dziś po Mszy św. wieczornej w naszym kościele odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego „Ku pamięci” o naszym starym orzegowskim cmentarzu. Serdecznie zapraszamy.
  4. Przypominamy, że we wtorek i środę odbędą się formacyjne spotkania dla kandydatów do bierzmowania.
  5. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na kolejne spotkanie Klubu Rodzica do Centrum Inicjatyw Społecznych. Odbędzie się ono 22 października w środę na godz. 17.00, a jego temat  brzmi: "Czym zająć maluszki jesienią. Zabawy, zabawki, filmy, muzyka".
  6. W sobotę 8 listopada w Domu Katechetycznym odbędzie się zabawa „HOLYWINOWA”. Początek o godz. 16.00 przy krzyżu na ul. Joanny, a następnie w uroczystej procesji uczestnicy przejdą na zabawę do salek katechetycznych. Zakończenie o godz. 21.00. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania lub u ks. Sebastiana. W tym roku przebieramy się za marynarzy i piratów. Koszt udziału: 10 zł. Zapraszamy wszystkie dzieci!!!
  7. Zbliżają się dni modlitw za zmarłych. Zalecki można składać w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  8. Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyna Dziedzic zaprasza mieszkańców Orzegowa na spotkanie poświęcone dalszym losom terenów położonych przy ul. Bobreckiej. Spotkanie odbędzie się we wtorek 21 października o godz. 18.00   w Centrum Inicjatyw  Społecznych w Orzegowie przy ul. Kard. Hlonda.
  9. Serdecznie zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz gazetki parafialnej Któż jak Bóg.
Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

spowiedx

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel