Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie


 

XXX Niedziela Zwykła
26.10.2014r.

 


Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. 1. Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o godz.15.45.
 2. W sobotę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o 14.00 ponieważ o godz.14.30 odbędą się Nieszpory ku Czci Wszystkich Świętych, a po nich w modlitewnej procesji udamy się na obydwie części cmentarza komunalnego, gdzie odprawimy pięć stacji modlitewnych. Na to nabożeństwo szczególnie zapraszamy przedstawicieli rodzin, których bliscy odeszli do Pana w minionym roku. Natomiast o godz. 20.30 również na cmentarzu komunalnym odbędzie się czuwanie modlitewne na którym będziemy się modlić o świętość rodzin.
 3. W niedzielę 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny), Msze św. w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o godz.14.00, która będzie odprawiona na starym cmentarzu parafialnym o tej samej porze, w razie, gdyby pogoda nie dopisała Msza św. zostanie odprawiona w kościele.
 4. Odpust zupełny można uzyskać – od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspom. Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w int. Ojca Św., odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 5. Przez pierwszy tydzień listopada będziemy jak zawsze modlić się różaniec za naszych zmarłych zalecanych. Zalecki za naszych zmarłych można składać w zakrystii oraz
  w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, a także w dniu 1 listopada na cmentarzu komunalnym od 8.00 - 17.00.
 6. Przypominamy, że trwają zapisy na zabawę holywinową, która odbędzie się 8 listopada. Zapisy w kancelarii parafialnej lub u ks. Sebastiana.
 7. Centrum Inicjatyw Społecznych serdecznie zaprasza do SPA kulturalnego czyli Salonu Prezentacji Artystycznych na sztukę teatralną w reżyserii Jerzego Mazurka, w której gościnnie wystąpi ksiądz Sebastian Mandrysz. Zapraszamy 31 października o godz.17.00
 8. Od najbliższej środy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania można nabyć Skarbiec dla dzieci przygotowujących do I Komunii św. w cenie 32 zł. Przypominamy , że poświęcenie skarbców odbędzie się 6 listopada na Mszy św. szkolnej, a po niej zapraszamy na kiermasz strojów używanych rodziców zarówno obecnych klas drugich oraz rodziców, którzy chcieliby sprzedać strój komunijny. Na kiermasz zapraszamy również tych, którzy chcą sprzedać bądź kupić strój wczesno komunijny.
 9. Za tydzień kolekta będzie zbierana na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 10. Serdecznie zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz gazetki parafialnej „Któż jak Bóg.
Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

spowiedx

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel