Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

 

IV Niedziela Adwentu 21.12.2014r.

 


Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

  1. Zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo adwentowe o godz.15.45.

  2. Dziękujemy za Waszą hojność i dobre serce , w akcji „Biedronka” zebraliśmy prawię tonę żywności.

  3. W dniu dzisiejszym (niedziela) Centrum Inicjatyw Społecznych zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa intuicyjnego "Ginące śląskie tradycje i zawody" w Galerii Czapla przy Centrum Inicjatyw Społecznych od godz. 10.00 do 14.00.

  4. Przypominamy, że okazja do Spowiedzi św. dzisiaj między Mszami św. ,w poniedziałek, wtorek od 8.00 do 10.00 i od 15.00 do 18.00, a w środę (wigilia) od godz.8.00 do 15.00. Kancelaria Parafialna czynna w wigilię (środa) tylko rano od godz.8.00 – 10.00.

  5. Jak zwykle chcemy uroczyście rozpocząć w naszej parafii świętowanie Narodzenia Pańskiego Mszą św. o północy, tzw. Pasterką. W tym roku chcemy przygotować się przez czuwanie modlitewne przygotowane przez młodzież Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w tej modlitwie, którą rozpoczniemy o godz. 23.30.

  6. W Święta Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym za wyjątkiem Mszy św. o godz.14.00, której nie będzie w pierwszy dzień świąt, a o godz. 15.45 zapraszamy na tradycyjne Nieszpory Kolędowe.

  7. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na wsparcie Funduszu Ochrony Życia, w I Święto Bożego Narodzenia – kolekta na naszą parafię w II Święto Bożego Narodzenia – kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

  8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. Zapraszamy do wspólnego udziału całą rodziną w jednej z Mszy św. Zaś wszystkie dzieci zapraszamy w tym dniu szczególnie na Mszę św. o godz.12.00 na której udzielimy dzieciom specjalnego błogosławieństwo z racji przypadającego Święta Św. Młodzianków.

  9. Adoracja Najświętszego Sakramentu ustaje od Uroczystości Bożego Narodzenia do Uroczystości Objawienia Pańskiego (6 stycznia Trzech Króli). W tym czasie adorujemy Jezusa w żłóbku.

  10. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej: oprócz Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Kuriera – naszej świątecznej gazetki parafialnej.

„Bóg, w samym sobie nieskończenie doskonały i szczęśliwy, zamysłem czystej dobroci, w sposób całkowicie wolny stworzył człowieka, by uczynić go uczestnikiem swego szczęśliwego życia. Gdy nadeszła pełnia czasów, Bóg Ojciec posłał swego Syna jako Odkupiciela i Zbawiciela, aby ludzi rozproszonych przez grzech zjednoczyć w swoim Kościele, by za sprawą Ducha Świętego stali się Jego przybranymi dziećmi oraz dziedzicami Jego wiecznej szczęśliwości.” /KKK1/.

Życzymy Każdej i Każdemu z Was, abyście czystym sercem chwalili Boga nieustannie odbierającego już chwałę od chórów anielskich, świętych wyznawców i męczenników pod wodzą naszego świętego patrona – Michała Archanioła. Życzymy Wam byście doświadczali wyjątkowej łaski, pokoju serca i umysłu, który płynie z życia wśród ludzi autentycznie dobrej woli. Życzymy, aby Dobry Ojciec Niebieski uczynił nasze serca jeszcze bardziej wrażliwymi na potrzeby naszych bliźnich, byśmy innym świadczyli własną pomoc, ale sami też jej doświadczali w naszych potrzebach.

Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

spowiedx

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel