baner.png

Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

 

V Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2015 r. 

 


Dzisiejsza kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii,
\natomiast przed kościołem odbędzie się zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.
Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapałać.


 1. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali połączonych z kazaniem pasyjnym o godz.15.45.

 2. W najbliższy piątek – DROGA KRZYŻOWA PRZEJDZIE ULICAMI DWÓCH PARAFII – procesja wyruszy
  z kościoła w Goduli w kierunku naszego kościoła początek o godz. 18.45. Zapraszamy wszystkich naszych parafian: dorosłych, młodzież i dzieci do wzięcia udziału w tej Drodze Krzyżowej (prosimy przynieść ze sobą świece). Z tego powodu nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.15 w naszym kościele

 3. Obchód chorych odbędzie się bezpośrednio w bliskości świąt wielkanocnych w sobotę przed Niedzielą Palmową tj. 28 marca początek o godz. 9.00.Od dziś można już zgłaszać chorych w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się WIELKI TYDZIEŃ Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm w ramach każdej Mszy św. Ks. Arcybiskup tradycyjnie zaprasza młodzież do katowickiej archikatedry na Mszę Świętą o godz. 14.00.

 5. Od najbliższej środy po Mszach św. porannych i wieczornych będzie możliwość zakupienia „palemek” rozprowadzanych przez Dzieci Maryi i młodzież Oazową. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na wakacyjne rekolekcje. Palmy będzie można dodatkowo zakupić w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 6. Bardzo prosimy, aby skorzystać ze SPOWIEDZI już w najbliższym tygodniu (okazja pół godz. przed Mszą Świętą i od czwartku do soboty od godz. 17.00). Okazja do Spowiedzi będzie także w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy od 6.30 do 9.00 i od godz. 15.00 do Mszy wieczornej (w Wielki Czwartek tylko od 15.00 – gdyż rano jesteśmy na Mszy Krzyżma Świętego z ks. Abpem w Katedrze). W trakcie Triduum, od Wielkiego Piątku do Wielkiej Soboty dyżur księdza w konfesjonale będzie uzależniony od innych zadań duszpasterskich, dlatego prosimy nie odkładać jej na ostatnie dni przed świętami. DODATKOWO, zapraszamy na „NOC KONFESJONAŁÓW”, rozpocznie się ona po przygotowanym przez dzieci i młodzież naszej parafii musicalu wielkopostnym pt. „Twoje życie – Twój wybór”, i potrwa do godz. 23.00 (serdecznie zapraszamy zwłaszcza tych, którzy nie mogą przybyć w zwykłym czasie spowiedzi).

 7. Młodzież, przygotowującą się do bierzmowania w ramach spotkań formacyjnych (przypadających we wtorek i środę) zapraszamy na koncert Beaty Bednarz w środę o godz.19.00 do naszego kościoła.

 8. CIS zaprasza na:
  • "Plebiscyt na Górnym Śląsku - mity i prawda historyczna" prelekcję poprowadzi Krzysztof Gołąb. Zapraszamy w poniedziałek 23 marca o godz.17.00.
  • "Wiosenne spotkanie - czyli jak wnieść trochę humoru do codzienności" zapraszamy rodziców wraz z dziećmi w czwartek 26 marca na godz. 17.00 na spotkanie w Klubie Rodzica.

 9. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Któż jak Bóg”.

Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

spowiedx

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel