Ogłoszenia Duszpasterskie
Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

Niedziela 24.05.2015 r.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 

 


Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 15.45.

 2. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała młodzież oazowa i dzieci Maryi sprzedają dzisiaj po każdej Mszy emblematy do powieszenia w oknach. Można je także nabyć w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w przyszłą niedzielę.

 3. W przyszłą niedzielę zostanie zebrana przed kościołem zbiórka pieniędzy na kwiaty i inne materiały do przygotowania ołtarzy Bożego Ciała.

 4. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej ok. 17.30 zapraszamy do kościoła na film, który został nakręcony z ok. 710 rocznicy istnienia Orzegowa.

 5. Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w czwartek 28 maja o godz. 19.00.

 6. W przyszłą niedzielę 31.05 odbędzie się PIELGRZYMKA MĘŻÓW I MŁODZIEŃCÓW do Matki Boskiej Piekarskiej. Piesza pielgrzymka z naszej świątyni wyruszy pod przewodnictwem kapłana o godz. 6.15. Okazja do spowiedzi św. dla pielgrzymów będzie w poprzedzający ją w piątek i sobotę od godz. 17.00.

 7. 1 czerwca w ramach festynu dziecięcego odbędzie się turniej siatkówki plażowej dla młodzieży (od gimnazjum wzwyż) sponsorowany przez Sport Rebel. Zapisy u ks. Krystiana. 

 8. W sobotę 13 czerwca zapraszamy na parafialny wyjazd na Rusinową Polanę w Tatry. Wyjazd o godz. 4.00. Koszt: 40 zł. Ze względu za łatwość trasy, wyjazd przeznaczony jest dla każdego! Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Przy zapisach należy okazać dokument tożsamości oraz uiścić opłatę. Zapisy potrwają do 8 czerwca. Więcej informacji u ks. Karola.

 9. W dniach 27 czerwca do 1 lipca zapraszamy na kolejną Rudzką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, organizowaną wspólnie przez parafie św. Józefa i św. Michała Archanioła. Zapisy na pielgrzymkę będą się odbywały do 14 czerwca. Należy wypełnić i złożyć deklarację zgłoszeniową, którą można odebrać
  w kancelarii lub w zakrystii. Wszystkie dokładniejsze informacje są zawarte w informatorze oraz na stronie internetowej. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 15 czerwca o godz. 18.30 w parafii św. Józefa. Koszt pielgrzymki: 130 zł. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymowania lub pomocy
  w przygotowaniu można uzyskać u ks. Mateusza w parafii św. Józefa.

 10. CIS zaprasza w tym tygodniu na: prelekcję Agaty Bednarz - " Historia dynastii Jagiellonów” 27 maja w środę
  o godz.17.00. W tym samym czasie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na spotkanie "Klubu Malucha"
  29 maja w piątek o godz.17.00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa intuicyjnego ze zbiorów Stanisława Trefoniapt."Architektura Orzegowa i Rudy Śląskiej" - 4. W każdą niedzielę można zwiedzać Galerię Czapla w godz. od 10.00 - 14.00.

Niech nam Bóg błogosławi!

Firmy przyjazne parafii

kus

 


komunia

1918 – 2018       

 

spowiedx

logo synod-kolor-01

 

szukajacboga_zakladka1

osrodek

duchowosc

Emmanuel